KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13751026
nr 1375 1026
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Blandteknik, Militär i skägg. Signerad, pappskiva, 43x31 cm
Kondition: slitage, ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:32:46
700 kr
800 kr
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth